Проєкт «Міжнародні партнерства для розбудови та посилення громадського сектору України»

Про проєкт

У 2022 році команда Pro Bono Club Ukraine за підтримки Impact Hub Odessa реалізувала ініціативу з налагодження міжнародних партнерств для розбудови та посилення громадського сектору України. Під час реалізації ініціативи закордонні партнери поділилися власним досвідом та експертизою в розбудові міжнародної взаємодії та отриманні грантів, розглядалися можливості розвитку громадського сектору України через міжнародну співпрацю.

Нашою метою було посилити громадський сектор України за допомогою досвіду та експертизи міжнародних партнерів, а саме: компаній приватного сектору, громадських і неурядових організацій країн Європейського Союзу та США. 

У рамках проєкту ми запросили до співпраці представників громадських організацій Іспанії, Бельгії, Нідерландів, Ірландії, Грузії, США, Литви, Латвії, Польщі, Румунії та інших країн.

Партнери проєкту 

Метою Асоціації є заохочення та популяризація волонтерства шляхом співпраці та підписання угод між Асоціацією та іншими суб’єктами (державними чи приватними), які також бажають сприяти волонтерству, поділяють цінності Асоціації на всіх рівнях і з особливою прихильністю ставляться до корпоративного волонтерства.

Це організація, що працює з молоддю та громадянами, які потребують сторонньої допомоги, в Литві та за її межами. Організація має великий досвід у сфері неформальної освіти, зокрема з тем сталості, інтеграції та прав людини, здоров’я, цифрових інструментів. Бере активну участь у місцевих і міжнародних молодіжних проєктах з 2014 року й успішно реалізувала вже понад 70 окремих проєктних заходів.

Це перший іспанський безкоштовний посередник, який забезпечує розбудову потенціалу неурядових організацій та інших організацій соціального характеру, зв’язуючи їх із волонтерами pro bono, які допомагають їм зміцнити свою структуру та максимізувати соціальний вплив. Організація є частиною Глобальної мережі Pro Bono з 2015 року, пропагує практику pro bono серед корпорацій, університетів та широкої громадськості.

Організації, що отримали консультації 

ГО «Львівський центр піклування про дітей» 

ГО діє з 2009 року і вже допомогла понад 600 дітям із кризових сімей. На даний момент організація також надає допомогу внутрішньо переміщеним дітям, які перебувають у Львові. Діяльність ГО «Львівський центр піклування про дітей» спрямована на покращення різних аспектів життя дітей: від харчування до різноманітних гуртків та клубів.

Громадська ініціатива «Реалізація законного права» 

Організація надає безкоштовну правову допомогу українцям, які постраждали від війни. Юристами організації надається як первинна так і вторинна правова допомога, зокрема й за кордоном. 

ГО «Асоціація Ноосфера» 

Це неприбуткова ГО, діяльність якої спрямована на популяризацію STEM. Організація запустила низку ініціатив, які сприяють розповсюдженню ідей Noosphere по всьому світу, і налагодила партнерство з представниками технічних спеціальностей провідних університетів України. В організації вважають, що синергія зусиль співробітників технологічних компаній і наукових співтовариств, просування колективної творчості за допомогою високотехнологічних платформ сприятиме розвитку Noosphere.

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій

Це український незалежний аналітичний центр, який спеціалізується на економічному аналізі та розробці рекомендацій, а також розвитку громадянського суспільства в Україні. З 2019 року ІЕД є стратегічним партнером Європейського Союзу з розвитку громадянського суспільства.

ГО «Еко-культура»  

Організація провадить неформальну освіту для молоді, зокрема екологічні та культурні проєкти, а також займається реабілітацією та інтеграцією внутрішньо переміщених осіб і ветеранів.

No items found.

Відгуки учасників проєкту

«Дуже дякую Pro Bono Club Ukraine за організовану консультацію з колегою з Іспанії. Спілкування було важливе для мене як керівника ГО, я отримав цінні поради та новий напрям для думок і пошуку в темі грантів і благодійництва. Це вже не перша моя участь у різних програмах від Pro Bono — як завжди, все круто».  

Тарас Кобрин, виконавчий директор ГО «Львівський центр піклування про дітей» 

«Дякую Pro Bono Club Ukraine за можливість взяти участь у проєкті. Для мене як керівника громадської організації це було дуже цінно, і я змогла поглянути на нашу організацію під новим кутом. За результатами консультації, ми вирішили відкрити новий напрям діяльності та перейти до ширшого міжнародного співробітництва. Дякую!»  

Галина Ковтун, керівник громадської ініціативи «Реалізація законного права»

«Наша організація познайомилася з колегами, які працюють у сфері корпоративного волонтерства в Іспанії. Оскільки цей рух лише набирає оберти в Україні, було цікаво дізнатись про їхні практики: основні принципи та залучення приватних компаній у волонтерство як складову корпоративної соціальної відповідальності. Іспанський колега розповів деталі та дав поради щодо пошуку партнерів та розвитку подібних практик в Україні. Велику увагу приділив нетворкінгу, оскільки це є основою для розширення контактів і більш ефективних форматів співпраці. Загалом зустріч була цікавою та корисною. Безумовно, крім корисної інформації, було цікаво поспілкуватися з колегами на суспільно важливі теми». 

Тетяна Близнюк, менеджерка з розвитку Інституту економічних досліджень та політичних консультацій