Тест на сумісність з краудфандингом

Хайлайти вебінару Світлани Колодій, експертки з краудфандингу та фандрейзингу

Зі світу по нитці — так можна назбирати на реалізацію проєкту. Натякаємо на краудфандинг. Це один із способів отримати фінансування, щоб втілити в життя омріяну суспільно важливу ідею. Ми багато чули про успішні приклади краудфандингу. Але чи підходить цей інструмент для будь-якого проєкту?

Давайте пройдемося по чек-лісту від Світлани Колодій, координаторки ініціативи "Вліпи за себе" громадської організації Global Office та експертки з краудфандингу та фандрейзингу, та дізнаємось, чи варто за це братись, а якщо варто, то як рухатись.

1. Ви хочете стати доброчинцем та підтримати інші проекти

Краудфандинг — це ми з вами. Це не тільки спосіб, як ви можете залучити ресурси для ваших. Це також про те, як ви власноруч можете підтримати якийсь проєкт. Спробуйте стати на місце людини, яка може бути доброчинцем. Зайдіть, наприклад, на Спільнокошт, почитайте про різні проєкти, оберіть якийсь та підтримайте. Проаналізуйте, на що ви звертаєте увагу, про що читаєте, що саме вас чіпляє. Коли ви зробите це усвідомлено, то зрозумієте, що вам треба робити під час власної краудфандингової кампанії.

2. Ваша ідея важлива та класна

Не всі ідеї підходять. Якщо ідея неприваблива і ви не можете її гарно описати, то ймовірність успіху дуже мала. Щоб люди захотіли дати вам кошти, проєкт має бути важливим і класним. Пам'ятайте, що ви конкуруєте за увагу у стрічці новин не тільки зі схожими ініціативами, а й з новинами, розвагами, рекламою. Тому, якщо проєкт неяскравий та нецікавий, або ж у вас немає ресурсу на якісні промо-матеріали — слід подумати про інші способи фінансування.

Тож гарно попрацюйте над своїми текстами, дизайном, відео. Дайте відповіді на питання: для чого? для кого? яким чином? що це змінить? чому саме ви? хто ви? Опишіть та покажіть вашу ідею максимально яскраво та привабливо.

3. У вас є команда, яка розуміє, що таке краудфандинг, і все одно хоче краудфандити

Один в полі не воїн, принаймні в полі краудфандингу. Одна людина не потягне самостійно всю інформаційну кампанію. В команді має бути лідер, який "продає", горить ідеєю, пристрасно розповідає про неї. Також не обійдеться без комунікаційників, які можуть писати гарні тексти та розповсюджувати по різних каналах комунікації. Тож сформуйте команду і тоді рухайтесь далі: підготуйтесь до запуску кампанії та розподіліть обов'язки.

4. Ви закохані в проєкт та готові постійно комунікувати про кампанію

Вкотре повторимо, що краудфандинг не для всіх. У цьому процесі потрібно постійно підтримувати комунікацію з аудиторією, розповідати про проєкт, готувати нові матеріали. Поки ви крутите педалі — це працює, зупинитесь — заглохне.

Ваша кампанія має виходити за рамки краудфандингової платформи й навіть ЗМІ. Варто писати про це на особистих сторінках, розповідати друзям. Якщо вам таке не по душі, то знову ж таки варто обрати інший спосіб для залучення коштів.

5. Ви готові до відмов та критики

Коли ви просите, будьте готові до того, що вам можуть відмовити. Навіть, якщо ваш проєкт дуже крутий, а матеріали яскраві та якісні, не всі в нього відразу закохаються. Треба працювати з критикою, враховувати відгуки та вдосконалюватись у цьому процесі.

Підсумуємо. Краудфандинг — не для вас, якщо у вас немає чіткої ідеї, плану реалізації та команди, яка буде втілювати ідею; немає розуміння, як це працює і що робити; ваш проєкт надто специфічний або ж ви зовсім не любите спілкуватися з людьми та просити їх про підтримку. Якщо всі ці "не" не про вас, то обов'язково включіть краудфандинг у способи залучення коштів та ресурсів до ваших проєктів.

Бажаємо успішних краудфандингових кампаній!

Матеріал підготувала: Анастасія Голуб,

менеджерка з комунікацій в Pro Bono Club Ukraine

Ілюстрації взяті з ресурсу unsplash.com та презентації спікерки.

No items found.