Як музей в темряві «Третя після опівночі» адаптував свою діяльність під час карантину?

розмова з Дариною Дячук, проектною менеджеркою соціального підприємства

Карантин вніс багато коректив в нашу щоденну діяльність. Встановлені обмеження стали викликом як для бізнесу, так і для громадського сектору. Однак, такі умови спонукали організації продукувати нові ідеї та ставати більш креативними та винахідливими.

Ми поспілкувались з Дариною Дячук, проектною менеджеркою соціального підприємства «Музей в темряві «Третя після опівночі», та розпитали, як вони адаптували свою діяльність до карантинних умов.

Як ваша команда відреагувала на карантин?

З початком карантину вся наша діяльність опинилась під забороною, тому необхідно було розробляти зовсім новий формат роботи. В першу чергу ми оцінили наші резерви та на скільки часу їх вистачить. Далі почали генерувати ідеї того, чим ми зможемо займатись в умовах карантину, причому на цьому етапі не відкидали жодних варіантів. І вже потім пріоритезували ці ідеї, а також спрогнозували кілька варіантів розвитку подій.

Оскільки робота музею зараз обмежена, які альтернативні ініціативи вдалось запустити?

В результаті ми зупинились на двох нових продуктах: перший, онлайн-квест для дітей, це абсолютно новий формат для нас, про який ми раніше навіть не задумувались. Другий - це прогулянка містом «Відчуй Київ», яку ми планували запустити і раніше, але саме під час карантину вона стала як ніколи актуальною.

Також ми оновили наш сайт, відкрили онлайн-магазин, де можна швидко і зручно придбати подарункові сертифікати та сувенірну продукцію. І запустили ще одну цікаву ініціативу - «підвішені екскурсії». Мабуть, всі чули про «підвішену каву». Тепер у нас є можливість «підвісити» екскурсію. Адже у нас часто бувають запити від дитбудинків, благодійних фондів на безкоштовні екскурсії, і тепер кожен бажаючий може для них «підвістити»екскурсію. А ми зможемо провести її для тих, кому це дійсно необхідно. Вже багато хто підтримав таку ініціативу: люди пишуть «я б хотів цю екскурсію для когось з дитячого будинку», «порадуйте цією екскурсією тих, в кого батьки в АТО». Ми втілимо всі ці прохання одразу після завершення карантину і порадуємо цих людей новиною про те, хто скористався їх подарунком.

Розкажіть детальніше про нові продукти.

Онлайн-квест для дітей «5 чуттів» розрахований в першу чергу на дітей 6-10 років. В рамках квесту ми в форматі гри допомагаємо діткам розвинути 5 чуттів та емпатію. Квести проводять ведучий та наш незрячий гід, і це чудова можливість для дітей познайомитись з незрячими, адже для екскурсії в темряві вони ще замалі (часто бояться темряви). Гід розповідає, як розвинуті в нього ці відчуття, як їх використовувати на максимум, які є цікаві фішки для орієнтування в просторі. Дітям дуже цікавий такий формат. Ми розробили цілий курс з таких квестів, які проходять кожного дня в будні.

Другий продукт - це прогулянка містом «Відчуй Київ» з незрячим гідом, а також зі зрячим супроводжуючим, який подбає про безпеку. Це прогулянка, з якою ми вийшли за межі музею!

Звичайно, саме на карантині ми зайнялись цим, оскільки ми не можемо проводити екскурсії в приміщенні музею. І тепер кожен може відчути Київ без візуального сприйняття, за допомогою смаку, нюху, слуху. І звісно перевірити наше місто на доступність, чи зручно кожному з нас в нашому місті. Забронювати таку екскурсію можна на сайті або за номером телефону 073 345 0300 в зручний для себе час.

Така екскурсія доступна як в індивідуальному форматі, так і для двох.

Яка мета цієї екскурсії?

Ми сподіваємось, що з нашою екскурсією люди задумаються, що в нашому місті треба поважати один одного, навіть в дрібних справах, адже вони дуже впливають на життя інших. Нам здається, що наш неправильно припаркований автомобіль нікому не заважає. Проте, якщо щоразу задумуватись, як буде зручно всім, то наше місто буде набагато кращим та доступнішим для всіх.

Настрій та ідеї, які реалізувала команда «Музею в темряві Третя після опівночі», щоб підтримувати діяльність та виконувати свою місію, дуже надихають та слугують гарним прикладом для інших.

Ми в Pro Bono Club Ukraine прагнемо підтримувати та розвивати такі ініціативи. Приєднуйтесь до наших подій та звертайтесь за pro bono підтримкою, щоб навчатись та нести позитивні зміни в суспільство.


Довідково
Музей «Третя після опівночі» — соціальний проект, створений двома киянами: Аліною Марненко і Володимиром Дідусом. Це єдиний музей в Україні, в якому всі екскурсії проходять в абсолютній темряві та у супроводі незрячих гідів. Місія проекту — знищити бар'єри в спілкуванні між зрячими та незрячими людьми та працевлаштувати незрячих. В команді музею 6 незрячих гідів, які провели екскурсії для більше 20 тис. відвідувачів.

Матеріал підготувала: Анастасія Голуб,

менеджерка з комунікацій в Pro Bono Club Ukraine

No items found.