Як залучити колег до корпоративного волонтерства?

9 порад від Катерини Андрущенко, Head of Employee Relations компанії ELEKS

Внаслідок карантинних обмежень та віддаленої роботи компанії стикнулись з рядом нових викликів. Працівники можуть відчувати себе соціально ізольованими. Знижується залученість у життя компанії, недостатньо уваги зі сторони менеджменту, втрачаються сенси.

Втім, багато спеціалістів звертаються до своїх компаній з різними ідеями допомоги суспільству. Збір коштів на закупівлю медичного обладнання і харчування для медиків, підтримка соціально незахищених верств населення тощо. І тим компаніям, які свого часу підтримали своїх представників у бажанні вирішувати соціальні проблеми, вдалося хоч і дистанційно, але об'єднати їх навколо КСВ-проєктів.

Зараз суспільство вже звикло до тих умов, які диктує нам нова COVID-реальність. Але необхідність зберігати і підтримувати командний дух залишається актуальною для багатьох компаній. Тож як компаніям залучати колег до корпоративного волонтерства?

Ми поспілкувалися з Катериною Андрущенко, Head of Employee Relations компанії ELEKS, яка цього року спільно з колегами реалізовує ініціативу «30 добрих справ до 30-річчя ELEKS». І ось що вона радить:

Запропонуйте колегам подавати ідеї соціальних ініціатив та підсилюйте додатковими ресурсами компанії добрі справи, які вони вже реалізовують у позаробочий час

Коли в нас виникла ідея проєкту «30 добрих справ до 30-річчя ELEKS», нам було важливо, щоб ці 30 добрих справ були запропоновані саме нашими спеціалістами. Ми надіслати лист про старт ініціативи і вже в перші дні отримали десятки ідей. Також був створений КСВ-комітет, до якого могли приєднатися всі охочі.

Під час вибору ідей-фіналістів, ми дізналися, як часто наші колеги самостійно долучаються до різноманітних соціальних ініціатив. Це лише підтвердило нашу гіпотезу, що волонтерство, небайдужість і бажання змінити світ на краще бодай на краплю є частиною нашої корпоративної культури.

Наприклад, наша колега Марта Грибальська тривалий час підтримувала діяльність ГО «Тарілка» та допомагала команді розвивати ініціативу. Тож відразу подала ідею допомогти організації у створенні продовольчого банку.

ELEKS передав ГО «Тарілка» кошти, на які було придбано автохолодильник, 4 бактерицидні лампи, ваги, безконтактний термометр та ноутбук — необхідне обладнання для ефективної та якісної роботи банку їжі, створеного організацією. А згодом команда волонтерів від компанії взяла участь у толоці в основному приміщенні банку їжі, де завершився ремонт, щоб підготувати локацію для початку роботи банку.

Додайте елементів гри у реалізацію ваших соціальних ініціатив та поєднуйте їх зі сферами особистих інтересів ваших колег

Цікавим кейсом, де ми поєднали гейміфікацію, любов до спорту елексівців та благодійність, була добра справа «Перетворюємо заняття спортом на благодійність!». Ми запропонували нашим співробітникам нараховувати кошти за кілометри, які вони пробігають чи проїжджають на велосипеді(30 грн/5 км і 10 грн/5 км відповідно). Усі охочі фіксували свої спортивні результати у додатку Strava і передавали інформацію нам. Ми щомісячно конвертували кілометри у гривні і перераховували кошти на платформу dobro.ua. Кожен з учасників бачив, скільки він назбирав коштів та яке місце посідає у рейтингу. Це мотивувало їх більше займатися спортом, щоб ми швидше досягли мети. А виграшем кожного стала спільно зібрана сума.

Оскільки у нас досить велика спортивна спільнота, до реалізації цього проєкту долучилось більше 130 наших елексівців, а це майже 10% всієї команди компанії. Завдяки ним було зібрано 218 750.00 грн, які підуть на закупівлю ларингоскопу та набору мікроларингоскопічних інструментів для Львівського Охматдиту.

No items found.
Визнавайте та заохочуйте ініціативу ваших колег

Звичайно, над втіленням кожної доброї справи у життя працювала велика команда. Однак, без наполегливості автора чи авторки ініціативи процес реалізації дуже уповільнювався. Ми з радістю ділилися фотозвітами, заохочували приєднатися інших до ініціатив, дякували авторам ідей та раділи їхнім успіхам.

Для авторів ідей та колег, які допомагали їх втілювати, ми підготували брендовані подарунки. Підтримка і допомога компанії надихали наших спеціалістів і викликали у них відчуття приналежності до чогось глобального і важливого.

Додайте різноманітності

У питанні доброчинності кожен має свої пріоритети. Кожен підтримуватиме ту добру справу, яка йому найбільше відгукується. Звичайно, у випадку довгострокових проєктів компанії важливо фокусуватись на напрямках, які відповідають цінностями чи особливостями діяльності. Але якщо ваш співробітник виходить за межі пріоритетного напрямку і хоче, наприклад, допомогти сиротинцю і закупити постіль для дітей – підтримайте. Якщо ви хочете залучати більше спеціалістів до волонтерства, то важливо дати їм вибір і можливість проявитися.

Заручіться підтримкою управлінської команди

Культуру доброчинності неможливо розвивати без особистого прикладу управлінської команди. Тому буде круто, якщо хтось з менеджерів сам висуне ідею доброї справи і буде брати активну участь в її реалізації. Також важливо, щоб менеджери брали до уваги залученість членів команди у КСВ-проєктах компанії та інформували всіх у команді про можливість участі у цих проєктах.

«У ELEKS ми пишаємося нашою діяльністю з корпоративної соціальної відповідальності, яка розпочалася ще у 2015 році. З того часу ми як компанія багато в чому удосконалились. Ми закликаємо наших спеціалістів допомагати один одному та громаді в цілому і брати участь у навчальних ініціативах чи еко-волонтерстві.

Ми віримо, що КСВ є ключем до формування нашого сьогодення та майбутнього, в якому ми всі хочемо жити. У ELEKS ми виступаємо за людей, інновації, командну роботу, орієнтацію на клієнтів, досконалість та загальне благо. Ми вважаємо, що створення можливостей для дітей, підтримка закладів охорони здоров'я в Україні, інвестування в освіту, сприяння соціальному та екологічному добробуту, а також розвиток громад – це обов'язкові складові розвитку та життєдіяльності компанії», – завжди на загальних зустрічах компанії наголошує Андрій Крупа, CEO ELEKS.

Спростіть процеси подання ідей та погодження їхнього втілення всередині компанії

Як на мене, дуже важливо максимально спростити процес подачі ідеї й отримання необхідної підтримки. Ускладнені процеси, заявки на 30-40 запитань, стоси погоджувальних паперів, звіти по реалізації будуть відлякувати бажаючих подавати ідеї. Все повинно бути в міру! Також без попереднього пункту тут ніяк. Без підтримки керівництва у великих компаніях процес оплати чи погодження бюджетів з великою ймовірністю можуть бути розтягнуті на тижні чи навіть місяці.

У нашому випадку ми розповіли елексівцям про ініціативу «30 добрих справ до 30-річчя ELEKS» за допомогою внутрішніх платформ. Ми створили внутрішню платформу із досить простою формою подачі ідей, можливістю голосування та долучення у ролі волонтера. Переможці займалися комунікацією з партнерами та тими, для кого скеровувалася підтримка, а наша команда перейняла на себе організаційні моменти – погодження бюджетів, оплати рахунків, закупівлю всього необхідного тощо.

Зробіть допомогу адресною і вимірною

Нам важливо особисто познайомитися з організаціями, командою проєкту, освітнім закладом чи ініціативою, яким ми допомагаємо, і розповісти згодом про них нашим командам. За кожною ініціативою стоїть великий сенс та цікава історія – важливо, щоб співробітники це відчували. Ми не просто віддаємо кошти всім. Ми намагаємося надати цільову допомогу.

Після остаточної реалізації доброї справи ми інформуємо колег про те, як все відбувалося у короткому фото- чи відеозвіті, вказуємо суму переданої допомоги. Важливо, щоб інформація була публічна, і з нею всі могли ознайомитися. Загальна сума допомоги в межах ініціативи «30 добрих справ до 30-річчя ELEKS» вже перейшла відмітку в 750 тис. грн.

Комунікуйте

Спілкуйтеся з колегами та з тими, кому ви допомагаєте, цікавтеся справами ініціаторів та інформуйте про перебіг проєкту всіх. Можливо, приклад когось із колег надихне інших також стати волонтерами, допомагати короткостроково або просто подякувати колегам, які втілюють добрі справи у життя.

Ми ділилися новинами з колегами та навіть клієнтами про процес реалізації добрих справ, а незабаром ще запустимо окрему сторінку на сайті, де буде інформація про всі наші КСВ-проєкти та їхніх ініціаторів.

Не очікуйте повного залучення всіх спеціалістів компанії

Нещодавно Центр «Розвиток КСВ» за підтримки U-Report провели опитування молоді. І лише для 15,2% з усіх респондентів соціальна відповідальність бізнесу є вирішальним моментом вибору потенційного роботодавця, а долучитись до корпоративного волонтерства готові лише 48,2%.

Тому не варто очікувати 100% залучення всіх у КСВ-діяльність компанії. Хтось залишатиметься байдужим до соціальних ініціатив. І це природно.